Tarım, Avcılık, Balıkçılık Sektörü Haberleri

Bu Şekilde Balık Avlama Yasaklandı

Su ürünleri avcılığını düzenleyen yönetmelikler gereğince Karadeniz, Marmara denizi, İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında ışık kaynağı kullanılarak su ürünleri avcılığı yapılması yasaklandı.
Bu Şekilde Balık Avlama Yasaklandı
Bursa ve Yalova illerinde ışıkla avcılık yapıldığı yönünde yoğun ihbarların gelmesi üzerine Balıkçılık ve Su Ürünleri genel Müdürlüğünden ve çevre  illerden gelen denetim elemanları ile Yalova İl Müdürlüğü ekiplerinin birlikte koordineli bir şekilde 24 saat esasına göre  gece ve gündüz su ürünleri avcılığı denetimleri yapılmakta.

DENETİMLER ARTIRILDI

Bursa ve Yalova ili, ilçelerinde denizde karaya çıkış noktaları ve balık halinde denetimlerin artırılmasıyla Yalova Mülki sınırları dâhilinde bulunan denizde sürdürülebilirliğin sağlanması bir plan dâhilinde yasa dışı, kayıt dışı ve düzensiz avcılığın önlenmesi yönelik tedbirler artırılmış Müdürlüğü ait kontrol teknesi ile gece denetimlerinin sayısını artırdı.

10 BALIKÇI GEMİSİNE CEZA KESİLDİ

Sahil güvenlik Güney Marmara Gurup Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı ekiplerinin etkin şekilde destek vermesiyle Büyük balıkçı gemileri ve gırgır ağları ile ışıkla avcılık yapıldığı tespit edilen 10 adet balıkçı gemisi kanuni yaptırım uygulanarak cezai işlem yapıldı. Yapılan bu denetimlerler neticesinde Bölgemizde Işıkla avcılık yapan balıkçı gemilerinin sayısında ciddi azalmalar oldu ve minimum seviyelere çekilmesi sağlandı. Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür vekili İbrahim Görentaş, su ürünleri kontrol ekibinin ışıkla ve usulsüz avcılık yapanlara yönelik Marmara denizi ve Gemlik körfezinde 24 saat esasına göre gece ve gündüz denetimlerini ara vermeksizin devam edeceklerini kaydetti.

Sizde firmanızı ekleyin...

İlginizi çekebilecek içerikler...

Sosyal Medyada Heradres

Google Özel Arama

Özel Arama