Ticaret (Satış ve Pazarlama) Sektörü Haberleri

İndirimli ve Güvenli İnternet Alışverişi Nasıl Yapılır?

İnternet mağazalarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Online alışveriş sistemlerinin hızla geliştiği günümüz çağında güvenli ve sorunsuz alışverişin de önemi daha da artmaya başladı. İnternet mağaza müşterileri de haklı olarak bildiği ve güvendiği mağazaları seçmeye özen gösteriyor. Sorunsuz alışveriş sitelerden sipariş verenlerin en çok önemsediği nokta.
İndirimli ve Güvenli İnternet Alışverişi Nasıl Yapılır?
  1. Online mağazaların internet kampanyaları çeşitli şekillerde ve dönemsel yayınlanıyor bilindiği üzere. İndirim kampanyası, banka kampanyası, hediye çeki kampanyası, 2-3 ürün alana 1 ürün bedava şeklinde promosyon kampanyaları en çok karşımıza çıkan kampanya modellerinden. İnternetten alışveriş yaparken ihtiyacınız olan bir ürünü almadan önce bu fırsat kampanalarına ve indirimli ürünler listesine mutlaka göz atın, araştırmanızı sürdürürken de güven duyduğunuz online mağazaları tercih etmeye çalışın.
     
  2. Sipariş vermeden önce ilgilendiğiniz alışverşi sitesi hakkında bir ön araştırma yapmanızda fayda var. Mümkünse çevrenizdekilerden bilgi alabilirsiniz. Sitenin ödeme sayfasına geldiğinizde " https:// " yazıp yazmadığına bakın. Sadece " http:// " yazıyorsa o sayfadan ödeme yapmak riskli olabilir.
     
  3. Site hakkında tereddütleriniz varsa "sanal kredi kartı" kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Sanal kartlar sadece siz ne kadar para yüklemişseniz o kadar harcama yapabileceğiniz kartlardır. Bu konuda da bankanızdan birli alabilirsiniz.
     
  4. Satın alacağınız ürün için mutlaka fiyat araştırması yapın. Ortalama 100TL değerindeki bir ürünü 10-20Tl gibi bir fiyatla satışa sunan bir internet sitesine şüpheli yaklaşmakta yarar vardır.

İşte bir iki örnekle indirimli alışveriş yöntemi;

Artık günümüzde pek çok mağazanın internet satışı var. Örneğin Media Markt internet alışverişi güveli alışveriş olanağı sunan sitelerden biri. tikokupon sitesinden bulacağınız bir Media Markt indirim kodu kampanyası sayesinde sipariş verirken ilave bir indirim de alabilirsiniz. Benzer şekilde yine tikokupon üzerinde yer alan Gittigidiyor indirim kuponu kampanyaları avantajlı alışveriş olanağı sunacaktır. Bildiğiniz üzere Gittigidiyor sitesi a’dan z’ye pek çok ürünü oldukça avantajı fiyatlarla satışa sunan alıcı ve satıcıya güvenli alışveriş ortamı sunan en güvenilir sitelerden biri. Satın alma süreci içerisinde sıkı takip ederek kargonun sorunsuz ulaşmasını sağlamaya özen göstermenizi de öneririm. 

Hatice Demir tarafından yazıldı.