Tarım, Avcılık, Balıkçılık Sektörü Haberleri

Bakanlık Rotasını Yeni Türlere Çevirdi...

"Su ürünleri Yetiştiriciliğinde Yeni Türlerin Kültüre Alınması ve Karşılaşılan Sorunlar" konulu toplantı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) koordinasyonunda 24-25 Kasım 2014 tarihinde Antalya'da yapıldı.
Bakanlık Rotasını Yeni Türlere Çevirdi...


Toplantıya Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nden Müdür Şakir ÇINAR ve Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Remziye ÖZKÖK katıldı. Toplantıda Sayın ÖZKÖK tarafından "Kerevit Kültürü İle İlgili Müdürlüğümüzde Bu Güne Kadar Yapılan Çalışmalar ve Karşılaşılan Sorunlar " başlıklı bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda,

- Dünyada Alternatif Türlerin Yetiştiriciliği
- Avrupa'daki Kuluçkahanelerin Durumu ve Alternatif Türlere Bakış
- Özel Sektörde Yeni Türlerin Yetiştiriciliği ve Karşılaşılan Sorunlar
- Bakanlık Ar-Ge Desteğinde Yürütülen Çalışmalar
- Türkiye'nin Sıcak Bölgelerinde Farklı Alternatif Krustasea Türlerinin Yetiştiriciliği ve Bunun Ülke Ekonomisine Olası Katkıları


başlıklı konular TAGEM ve Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü temsilcileri ile araştırma müdürlükleri, farklı üniversitelerden konu uzmanı öğretim üyesi ve özel sektör temsilcileri nezdinde tartışıldı. 

yeniturtoplanti2Yetiştiricilikte ortaya çıkan aksaklıklarla ilgili çözüm önerileri görüşüldü ve ülkemiz yetiştiriciliğinin geleceği ile ilgili politikalar oluşturulmaya çalışıldı.